Siirryin n. vuosi sitten italialaisten maailmaan tämän punaisen paholaisen myötä. Hyvin on Nuova Bravo pelittänyt, jarruliu'ut tuli vain vaihdella ja ei ole ollut kuin ajella

Nyt sitten toisena talvena ensimmäinen etelän oikku paljastui. Takalasin pyyhin alkoi reistailemaan niin, että se kuvittelee ajossa pyyhkijöiden olevan päällä ja pakin silmässä. Pyyhkijä siis aloittaa nopean huitomisen n. 5 krt., ja pysähtyy satunnaiseen asentoon pitkin lasia. Normaali viiksestä ohjailu ei pelitä ollenkaan. Ongelma häipyi jo välillä, mutta tuli totta kai taas takaisin.

Testasin johdot ja tarkistin moottorin. Johtonippu ei näyttänyt rispaantuneelta läpiviennissä, ja 12V testi johtoihin osoitti vian tulevan sähköpuolelta (pakkijohto antaa virtaa), ei itse moottorista.
Onko vaihdekepin/laatikon juuressa jokin anturi mikä tämän voi aiheuttaa, vai voiko olla softasta kiinni? Google ei tiennyt aiheesta. Kyselen täällä ensin josko joku tietäisi ennen kuin marmorilla käytän.
Kiitos!
Edit: Auto on 1.4 T-Jet